вівторок, 18 серпня 2015 р.

Що почитати: книжкові новинки літа



Запрошуємо до бібліотеки усіх любителів українського слова та тих, хто слідкує за новинками сучасної української літератури! 
Сподіваємося, що серед цих книг знайдеться щось і до вашого смаку. 
Приємного читання! 


Роман Іваничук “Бо війна – війною”
До книги сучасного українського письменника, лауреата премії ім. А.В.  Головка і Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка увійшли твори “Бо війна війною… та Через перевал. Роман Бо війна війною… це розповідь про складний життєвий шлях галичанина, якому довелося пройти через Першу світову війну, еміграцію, повернення на Україну і репресії 30-х років. Через перевал химерний роман, який написаний, як зізнавався сам автор, у незвичній для нього формі. Шлях Майстра головного персонажа роману багато в чому нагадує шлях самого автора. Але при цьому Майстер присутній як у минулому, в часи Хмельницького та Дорошенка, так і в нинішньому часі.

Валентина Мастєрова “Суча дочка” 
    Який сором для дівчиниповернутися додому з байстрям! Але якщо … дитина не твоя? Селянки Олена та Люба вирушили до міста в пошуках кращої долі. Та якби Олена знала, що їй доведеться понести не свій хрест! Коли Люба народила хлопчика та, злякавшись осуду і труднощів, кинула його на призволяще, Олена не вагалася. Вона не може вчинити так, як його мати. Вона не залишить немовля. Навіть якщо за це потрібно буде сплатити страшну ціну

Кузьма Скрябін “Я, Паштєт і Армія”
    Ця книжка – виключно чоловіча п’єса з використанням характерної військової риторики, написана відомим українським співаком Андрієм Кузьменком, лідером групи “Скрябін”. “Я, Паштєт і Армія розповідь про армійського друга Кузьми Паштєта (Сергія Павлова), який потрапив в армію через проблеми з деканом в університеті, де Сергій був кандидатом біологічних наук. Книга проникнута армійськими буднями та гумором, який піднімає настрій кожному.

Наталка Доляк “Загублений між війнами” 
     Існують такі особистості, яким життєвої сили Бог відміряв ніби на двох (якщо не чотирьох). Саме таким був український прозаїк і поет Юрій Будяк (Покос). Його дивна доля вражає. Цій непересічній людині довелося жити, мабуть, в один з найскладніших історичних періодіву першій половині ХХ століття. Юрій Покос пройшов крізь розрух революції, темряву трьох війн і морок табору, не втративши людської гідності. Мужній воїн, мандрівник, революціонер, сільський вчитель, журналіст, громадський діяч, політичний в`язень, до того ж талановитий літераторце все про нього!
У звичайний людський вік вмістилася надзвичайна доля, і життя дивовижної людини стало ніби дзеркалом несамовитого часу
...

                                    Володимир Лис “Камінь посеред саду”
     Жив собі звичайний чоловік, певною мірою успішний та щасливий ... Але в житті, мабуть кожного, настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою робота, родина, кохання ... Та годі чи кохав ти взагалі по-справжньому? Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав? У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш ... Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі. Чи вийде це в Андрія? А у вас? ... 

Алла Рогашко “Осіннє рондо місячної ночі”
Старовинні вулички чарівного Львова … Кохання, яке переживає цілі століття і знову народжується через багато років … Карколомні збіги, містичні події, морок часу, давні таємниці та забуті трагедії
      Щоночі Любка бачить дивні сни, у яких вона кохана і закохана. Щоночі вони зустрічаються під ліхтарем
… І одного разу вона кидає все і вирушає до міста своєї мрії, щоб знайти незнайомця зі снів … Невже це справді її доля? А може то душі давно померлих закоханих намагаються віднайти одна одну?Врешті кожен здобуває найважливіше. Кохання на роздоріжжі віків. Кохання, непідвладне часу…

Андрей Кокотюха “Найти и уничтожить”
Військовополонені в німецькому таборі сержант Роман Дробот і чекіст Микола Дерябін усвідомлюють, що їх невдовзі розстріляють. Микола стає на бік окупантів, а Роману вдається вибратися з-за колючого дроту. Тепер Дробот у складі партизанського загону має намір знищити секретний спецобєкт фашистів, про який він дізнався від одного з увязнених. Загін готує несподіваний і жорсткий удар, але який прийом чекає народних месників у лігві ворога? ...
Дара Корній “Крила кольору хмар”
     День і ніч, світло і темрява, життя і смерть… Мабуть, світ взагалі існує завдяки тонкій рівновазі між двома боками – темним і світлим. Та в зламні моменти цей баланс може порушитися, і тоді доля світу завмирає на шальках терезів … Зеленоока львів’янка Адаз роду сірих янголів, які існують на межі між добром і злом. Та настає час, коли потрібно зробити вибір. Вона може урівноважити темні і світлі сили або схилити ваги на чийсь бік … Усе залежить від того, який колір душі вона обере.

                                 Сергій Жадан “Anarchy in the Ukr” 
   Задуманий як цикл подорожніх нарисів, присвячених місцям бойової слави Нестора Махна, твір став своєрідною сагою про ще одне втрачене – рокенрольне – покоління, на чию долю випали тектонічні розломи геополітичних змін кінця ХХ – початку ХХІ століття. Слід зазначити, що відтоді його неодноразово перевидавали різними мовами й у різних країнах. Утім, пропонована книжка все ж є унікальною, адже її останній розділ щойно написаний: через десять років автор знову відвідує ті ж місця, проте цього разу атмосфераяк і в часи Нестора Івановичапросякнута війною. Коло замкнулося.
Так сталося, що саме свободаїї потреба, її розуміння, її усвідомленняробить нас усіх в нашій країні ворогами, примушує нас ненавидіти одне одного, більше тогопримушує нас одне одного знищувати. Я зовсім не схильний впадати в дидактику й стверджувати, що ми виявилися до неї не готовими, що свободи виявилося забагато, що ми не здатні дати їй раду, що ми не в стані її контролювати. Свободи не буває забагато. Просто замало буває нашого серця. І нашого розуму”.

Володимир Лис “Країна гіркої ніжності” 
     Три жінки, три нелегкі долі, три шляхи до кохання ... У неї було дивне ім`я і дивовижна доля. Даза, дочка радянського чиновника, у 30-х роках пройде пекло дитбудинку, а після війни опиниться у вирі повстанської боротьби. Її донька Віталія, витончена естетка, покохає кримінального авторитета. Онуці Олесі в наш буремний час теж доведеться боротися за кохання ...

Тимур і Олена Литовченки “Кинджал проти шаблі” 
   Коли князь Іван Вишневецький та його молода дружина Олександра раділи народженню свого первістка Дмитра, людська заздрість єдиним ударом розбила їхнє щастя. Полонена і продана в рабство Олександра, була змушена боротися за виживання, доки не зійшла на один з найвищих щаблів влади в Османській імперії. Княжич Дмитро Вишневецький виріс хоробрим вояком, справжнім оборонцем українських земель від турецьких набігів і дістав прізвисько Байди. Саме тоді невблаганна доля зіткнула матір і сина, які не підозрювали про кревний зв’язок між ними!

1 коментар:

  1. Особисто мені бути в курсі усіх новин в сучасній літературі допомагає літературний журнал "Дніпро".Завжди цікава інформація, новинки, відгуки та коментарі. Саме те, що необхідно для тих хто полюбляє українську літературу. Раджу спробувати.http://www.dnipro-ukr.com.ua/anons.html

    ВідповістиВидалити