пʼятниця, 11 квітня 2014 р.

12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики

  У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
   Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
    За рішенням Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня відзначається як "Всесвітній день авіації та космонавтики".
   В Україні цей День має назву "День працівників ракетно-космічної галузі України" і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
   Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція, в якій 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос. 
     Перший український  космонавт - наш земляк, Двічі Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації, кандидат технічних наук, заслужений майстер спорту СРСР, почесний громадянин Білої Церкви Павло Романович Попович. 12 серпня 1962 року космонавт пілотував корабель-супутник "Восток-4". Це був перший у світі груповий політ двох пілотованих кораблів. В ході цього польоту були проведені перші експерименти з радіозв'язку між екіпажами двох кораблів в космосі і взаємне фотографування, виконана широка програма науково-технічних і медично-біологічних експериментів. 
   Павло Попович став не тільки першим українцем в космосі. Він вперше під час польоту дав справжній концерт - сильним і чистим голосом проспівав українську пісню "Дивлюсь я на небо...".

     Другий його політ відбувся у липні 1974 року. У 1982-1989 рр. Павло Романович займав посаду заступника начальника Центру підготовки космонавтів, з 1999 року - президент Української спілки космонавтів. Протягом 30 років у Білій Церкві проводяться міжнародні турніри з боксу на призи Героя Радянського Союзу, льотчика-космонавта П.Р. Поповича. Він є автором книг "Вилітаю вранці", "Не могло бути інакше", "О времени и о себе", "Космонавтика - людині". 
    
   
   У 2011 році в Парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка встановлено пам'ятний знак героям космосу - "Україна - космічна держава". Цього ж року Розпорядженням Кабінету Міністрів України ДНЗ "Білоцерківське професійно-технічне училище" присвоєно ім'я Павла Романовича Поповича.
  Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гігантську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам миру, спокою і впевненості . Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

Немає коментарів:

Дописати коментар