вівторок, 25 лютого 2014 р.

Прийди. Подивись. Прочитай.

Новинки сучасної української прози


Білінський В.
  Україна-Русь: іст. дослідження. Кн.1. Споконвічна земля / Володимир Білінський. – К.: Вид.-во ім. Олени Теліги, 2013. – 382, [1] c.
  Автор на основі історичних документів, літописів, спогадів мандрівників, досліджень сучасних археологів, істориків доводить неперервність розвитку українського етносу, починаючи від VI тисячоліття до нашої ери, Трипільської культури, а потім Зарубинецької, Черняхівської, Київської і т.д.
    Книга адресується широкому колу читачів: науковцям, викладачам вишів, шкільним учителям, студентам, учням старших класів і всім, хто бажає знати правду про минуле.
Гурницька Н.
    Мелодія кави у тональності кардамону : роман / Наталія Гурницька. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 395, [3] с.  
     Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє...
   Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?..
Дашвар Л.
     На запах м’яса : роман / Люко Дашвар. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 
364 с.
Новий роман популярної письменниці другий місяць поспіль очолює список бестселерів. Що змусило молоду дівчину з великого міста втекти до глухого села й оселитися в занедбаній хатині, а хазяйновитого та заможного майстра на всі руки перетворило на алкоголіка, який працює за пляшку? Вони стануть одне для одного справжнім еліксиром, що подарує зцілення та забуття. Але чи зможуть вони притлумити той потяг до «м'яса», що йде з самого низу людської натури?
Доляк Н.
         Заплакана Європа: роман / Наталка Доляк. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 285 с.
    Поїхавши шукати кращої долі за кордоном, Люда ладна була погодитися на все: життя у злиднях, важку працю. Але сталося те, чого вона ніяк не очікувала: вона зрадила чоловіка. Ще вчора такий милий Нік перетворився на деспота і погрожує забрати в неї дитину...
Дочинець М.І.
        Руки і душа та інші невигадані жіночі історії / Мирослав Дочинець. – Мукачеве: Карпатська вежа, 2012. – 178, [1] c.
       Жінки здатні на все. А декотрі навіть на більше. Це реальні історії про реальних жінок. Історії духовного пошуку, а нерідко й духовного подвигу. Колись вони гралися в ляльки. А потім життя почало жорстоко гратися ними. І вони прийняли цю гру. І перемогли...


Дочинець, М.
     Світован. Штудії під небесним шатром: роман: роман-намисто / Мирослав Дочинець. – Мукачеве: Карпатська вежа, 2014. – 232 с.
     Ця книга – повна захоплення і любові розповідь про мандри в горах молодого журналіста з мудрецем Світованом, Андрієм Вороном, якого вже встигли назвати українським Сократом, новітнім Сковородою. “Він жив, як дихав, власним життям явив спроможність бути вільним у світі, який ловить і поневолює людину. Для сучасної, заблуканої серед штучних міражів людини світло його досвіду постає опорою для порятунку. Між рядками щирого письма живе горний дух, нурт живої природи, правда первісної оселі, - йдеться у передмові.
Дочинець, М.І. 
   Хліб і шоколад: вибрані новели / Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа, 2012. – 287, [4] c. – (Яблуко Слова).
      Перед нами – “легка” і “світла” проза. Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатньої творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні "заново" створюють мужчин, у яких закохані, причому кохання двох не припиняється і в потойбіччі. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.

Кідрук, М.
        Твердиня : роман / Макс Кідрук. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013.- 587, [2]с.
      Вирушаючи в легку експедицію-подорож, п'ятеро друзів не здогадувалися, що зможуть знайти загублене місто інків. Семидесятиметрова Твердиня майже повністю напхана золотом. Та чи буде в цієї історії щасливе закінчення? Адже часом життя набагато цінніше за золото...                                                             

Кононенко Є.
   Російський сюжет: [роман] / Євгенія Кононенко. – Л.: Кальварія, 2010. – 126,[1] с.
      Він молодий, розумний, добре освічений, має патріотичні почуття. Але в результаті непорозуміння змушений тікати з України. Бо він на рідній землі — зайва людина, "лишний человек". Все в його житті чомусь складається за російським сценарієм. То доки тяжітиме над українцями фатум "російського сюжету"? Честь України, як завжди, рятує жінка… Нова книга Євгенії Кононенко — про любов і про пошуки власної ідентичності, про призабуті обставини безтямного українського життя останніх років імперії та перших років незалежності і проможливість зустрічі серед Атлантики на протягах сьогоднішнього глобалізованого світу.Куява, Ж.
       Із медом полин : роман / Жанна Куява. – Х.:Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 268, [1]с.
       Валя, Рита, Таня, Марія - про таких кажуть нерозлийвода: разом зростали, ділилися мріями та сподіваннями. Але з часом кожна пішла своєю дорогою. Одна добре облаштувала своє життя, друга втратила себе й не знає, як жити далі, інші...Вони зустрінуться через п'ятнадцять років і почнуть оповідати свої історії. Тієї ж миті з'ясується, що їхні шляхи не розбіглися, а навпаки...


Лис, В.
     Соло для Соломії: [роман] / Володимир Лис. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 363, [1] с.
    Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих... Карколомні події ХХ століття - війна, примусова колективізація - події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?

Роздобудько І.
      ЛСД. Ліцей слухняних дружин: роман / Ірен Роздобудько. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 315, [2] с.
      Ідеальні дівчата з ідеальним вихованням... Невже вони жертви таємної змови проти людства, яка існує ще з непам'ятних часів? Мета її - виховати слухняних і безпорадних жінок, покірних рабинь для майбутніх чоловіків. Коли гине вихованка одного з елітних навчальних закладів, приховати інформацію не вдається, бо є ті, кому не байдуже доля дівчат...
Троян М.                                    
     Обліковець: роман / Марина Троян. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 285 с.
Хто таких той дивний обліковець і чому він обрав для опіки 18-річну Мілу? У світі нематеріальному обліковці людських душ - найзагадковіші постаті. Їм суворо заборонено втручатися в життя своїх опіканців. Їхня мета - вести облік радощам і жалям. А потім усе переводити у гроші. Навіщо - питання, на яке жоден з обліковців не знає відповіді. Та що станеться, коли цей світ і світ потойбічний перетнуться і людина зможе побачити свого обліковця.

Немає коментарів:

Дописати коментар