Друзі!
А чи знаєте ви, яка гра вважається найінтелектуальнішою? Вірно − Шахи!
Вже багато років, починаючи з 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ - Всесвітньої шахової федерації (заснована у 1924 р.).
Назва гри походить з персидського: шах мат − володар помер. Батьківщиною шахів є Індія. Там на початку нашої ери з’явилася попередниця шахів − гра “Чатуранга”. А наприкінці V століття в Азії на зміну азартній “Чатуранзі” прийшов інтелектуальний “Шатранг”, який став особливо популярним в усіх країнах Сходу.
У XIII ст. “Шатрандж” з’явився в Іспанії, а через 100 років – в Англії, Німеччині та Франції. У Київський Русі шахи з’явилися приблизно у IX-X ст.
Згідно наукових спостережень, шахи корисні для здоров’я. Наприклад, вони часто пропонуються психологами як ефективний спосіб поліпшення функціональності пам’яті. Дозволяють розвинути мислення і вирішувати більш складні завдання, легше виробляти нові ідеї. Не дивно, що шахи навіть рекомендуються в боротьбі з хворобою Альцгеймера. Існують деякі твердження, що вони допомагають розвинути інтелект.
Було відзначено позитивний вплив шахів особливо на молодих людей. Це призвело до того, що гра в шахи як один з методів розвитку була представлена в шкільних програмах різних країн. Введення цього методу однозначно показало, що шахи покращують оцінки дітей і їх використання в шкільних програмах виявляє ряд інших позитивних ефектів.
Запрошуємо шахістів-любителів до співпраці. Хочемо відкрити у нашій бібліотеці шаховий клуб “Бібліотечна шахівниця”. Чекаємо ваших пропозицій.
Немає коментарів:
Дописати коментар