пʼятниця, 28 лютого 2020 р.

Непідкорений формату



27 лютого у центральній міській бібліотеці відбулася презентація останньої  книги скульптора, журналіста, письменника, лауреата міської літературно-мистецької премії ім. Нечуя-Левицького Олександра Виговського «Безхатько», яка видана після смерті автора.
Як зазначила ведуча презентації Людмила Чупак, в творчому доробку Виговського більше 10 гарних і цікавих книг, останній  його твір  «Безхатько» можна віднести не лише до жанру авантюрного детективу, а й до соціально-психологічного роману з елементами містики, що викриває весь жах «дна» нашого суспільства:  безхатьків, які живуть в колекторах, жебраків, пияків. Автор  не засуджує своїх героїв, а аналізує причини, які  зробили цих людей ізгоями, розповідає сумну історію кожного з них і навіть їм співчуває.
         Дружина письменника Олена розповіла  про роботу чоловіка над книгою, підкресливши, що Олександр завжди переймався долею безхатьків і жебраків, чим міг допомагав їм. Пані Олена також повідомила, що  залишилася ще одна недописана книга «Божі люди».
 Своїми враженнями про прочитану книгу «Безхатько» поділилися бібліотекарі Тетяна Ямінська, Олена Буяненко, Ніна Сорокун.
 Депутат міської ради Вадим Кошель відмітив, що в романі немає жодного позитивного героя, але деякі з них викликають симпатію.
 Видавець Костянтин Климчук розповів про роботу над версткою і виданням книги.
 Головний редактор газети «Копійка» Леся Поліщук сказала, що Виговський мав більший талант журналіста, ніж письменника.  Його актуальні, іноді навіть гострі, саркастичні статті  підвищували рейтинг газети.
Священники Православної Церкви України Іван Кречківський і Михайло Іжик розповіли про дружбу з Олександром, яка розпочалася ще під час навчання в семінарії і поєднувала їх весь  час.
Майже 8 місяців світла душа Олександра в інших світах, але пам’ять про цю талановиту, мудру і мужню людину живе в наших серцях, живе в його скульптурах, статтях і  книгах.
                              







середа, 26 лютого 2020 р.

Високе світло імені і слова


 
         Геніальна та незламна Леся Українка ось уже, майже, півтора століття   промовляє до людей щирими словами своїх віршів.

         Її полум’яні, ніжні, чаруючі душу і серце поезії щороку звучать на міському конкурсі читців-декламаторів «Горить моє серце», який  проводить міська централізована бібліотечна система.

         Цьогоріч у конкурсі взяли участь понад 20 декламаторів, читачів бібліотек міста. Старшокласники з неймовірною любов’ю читали безсмертні рядки Лесиних творів.

         Володаркою Гран-прі стала Ольга Клінкіна (БЗШ №5), яка блискуче прочитала Лесине оповідання «Метелик»,  зачарувавши  членів журі артистизмом і граціозністю, тонко відтворивши прагнення метелика до світла.

         Перше місце виборола учениця БСШ №12 Анна Романюк,  емоційно, по-дорослому продекламувавши вірш «Жіночий портрет».

         Друге місце розділили: Анна Панько і Братасюк Каріна (БНВО «Перша Білоцерківська гімназія»), Дар’я Кузьменко (БЗШ №18) та дует Діани Пилипенко і Артема Булавіна (БСШ №9).

         Третє місце посіли: Іван Кропивницький (БЗШ №7), Настя Симоненко (БЗШ №21), Аліна Кравченко (БНВО «Ліцей − МАН» та Іванна Москаленко і Катерина Кшевінська (БНВО «Перша Білоцерківська гімназія»).

         Всі переможці отримали Дипломи і подарунки від спонсорів: Київського обласного творчого об’єднання «Культура», Білоцерківського видавництва «Буква» і КЗ  БМР Білоцерківська міська централізована  бібліотечна система ім. П. Красножона.

         За життя Леся Українка казала: «Я, на жаль, належу до письменників почитаємих, а не читаємих». Але письменниця помилялася, її твори читають і це ще раз довели юні  учасники щорічного конкурсу «Горить моє серце…».








вівторок, 25 лютого 2020 р.

Масниця прийшла - пісні й жарти принесла



Масниця – одне з найулюбленіших українських свят, що сягає своїм корінням сивої давнини.
Цілий тиждень масових розваг, безтурботних веселощів припадає на останній тиждень перед початком Великого посту. Пов’язане воно перш за все з проводами зими. Людям дуже хотілося скоріше провести зиму і зустріти довгоочікувану весну. Вони дякували сонцю за тепло, славили його, пекли млинці – круглі, рум’яні, які нагадували сонце, а також варили вареники з сиром – до них подавали сметану,  пекли медові пряники та коржі.
Весело й  цікаво розпочався масляний тиждень у центральній міській бібліотеці. 24 лютого тут пройшла етнографічно-розважальна година «От вже й Масниця прийшла, зиму з двору прогнала», яку підготували працівники бібліотеки разом із членами клубу «Вікторія».
Ведучі розповіли історію виникнення свята, ознайомили учасників із звичаями і традиціями святкування Масниці в Україні.
Членкині «Вікторії» театралізованим дійством відтворили кожен день масниці – справляли обряд «колодія», водили хороводи, «тещі» відгодовували «зятів» млинцями та варениками, всі просили пробачення один у одного та з почестями виряджали матінку-Зиму до наступного року.
Веселі інсценівки супроводжувалися українськими народними жартівливими піснями у виконанні аматорського ансамблю «Горлиця».
А яка ж Масниця без смачних млинців? Напередодні свята був оголошений конкурс найсмачніших і найкращих  млинців та вареників. Наші господині напекли і наварили такої смакоти, що імениті «дегустатори − судді» потрапили у скрутне становище – ніяк не могли визначитися із переможцем. Але після недовгих вагань оголосили переможцями абсолютно усіх господинь. З піснями, примовляннями та жартами жінки пригощали учасників заходу та відвідувачів бібліотеки пухкими варениками, запашними млинцями та духмяним чаєм.
Масниця у розпалі. Попереду  – Прощена Неділя, а в понеділок, 2 березня, розпочинається Великий піст.








пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

У рідній мові цілий світ


 
         Міжнародний день рідної мови свято відносно молоде – до календарів народів світу воно увійшло тільки в 1999 році. А в Україні цей день відзначається лише з 2000 року.  

У центральній міській бібліотеці в цей день щорічно проводиться літературно-пісенне свято «Мова кожного народу неповторна і своя».

Цьогоріч у літературній вітальні зібралася бібліотечна родина − читачі, члени клубу «Водограй» та МГО Центр польської освіти і культури.

Завідуюча відділом обслуговування Людмила Чупак розповіла про історію виникнення свята, наголосивши при цьому, що у кожного народу є своя рідна мова, для нас українців − рідна мова − українська, навела цитати з творів видатних письменників, які своїми творами закликають любити і шанувати українську мову, возвеличують її, збагачуючи влучними і яскравими епітетами, метафорами і порівняннями. Людмила Федорівна також прочитала вірші Івана Багряного і Володимира Самійленка.

Юний читач Всеволод Климчук виразно і емоційно продекламував «Хіба самому написать…» Тараса Шевченка.

Солістки вокального ансамблю «Стокротка» («Маргаритка») МГО Центру польської освіти і культури подарували присутнім низку польських пісень.

Звучала на святі і французька мова. Раїса Степанівна Дерев’янко познайомила учасників дійства з цікавими фактами життя французів, а перекладала українською Валентина Якимівна Майборода.

Окрасою свята став виступ  заслуженої артистки естрадного мистецтва України Юлії Хандожинської, яка прочитала власний вірш-присвяту українській мові і виконала декілька пісень.



четвер, 20 лютого 2020 р.

Незгасна пам'ять Небесної Сотні



До дня вшанування Героїв Небесної сотні у центральній міській бібліотеці відбулася година-реквієм «Майдан − мужність, воля, біль…».
Учасники заходу − члени бібліотечного клубу  юних патріотів «Джура», першокурсники ТЕК БНАУ,  переглянули трагічні документальні хроніки подій на Майдані,  відео «Пливе кача…», вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
Хвилюючою була розповідь активного учасника Майдану патріота Валерія Пантюшенка, який розповів про відвагу і героїзм повстанців, їхню зброю: бруківку, коктейлі Молотова, саморобну метальну машину Трібюшет, народну рогатку, звірства і садизм озброєних з ніг до голови беркутівців.
Юнакам цікаво було дізнатися чому молодих, безстрашних повстанців-козаків назвали «Правим сектором» і яку  вирішальну роль вони зіграли в криваві дні Революції Гідності.
Петро Шапочук, голова Київської обласної спілки офіцерів України, голова Білоцерківської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів» був одним з організаторів і координаторів Майдану, брав участь в охороні і акціях протестувальників, займався залученням білоцерківських підприємців до допомоги майданівцям. Про це Петро Васильович і розповів студентам.
Надія Дишлюк-Корецька в той час була керівником прес-центру «Майдан Білоцерківщини». Пані Надія розповіла про роботу білоцерківців по організації блок-постів «Стоп-тітушка».  На трасі Одеса-Київ  діяло таких сім блок-постів, через які активісти  не пропустили до Києва сотні тітушок.
Окрім того відважна жінка разом з білоцерківськими патріотами брала активну участь у подіях на Євромайдані. Свою розповідь Надія Василівна супроводжувала вражаючими слайдами.
          Вразила присутніх і розповідь патріота Володимира Штики, який 18 лютого 2014 року був тричі поранений, його разом з іншими покаліченими майданівцями оперували у палаючому Будинку профспілок. Хлопці дивом вижили.
          Зацікавили студентів також історії активних майданівців Петра Саноцького, Петра Дячука і Василя Пантюка, які в ті криваві дні були в самому епіцентрі трагічних подій: патрулювали, відбивали атаки оскаженілих беркутівців, але не злякалися і не відступили, бо знали що захищають людську гідність і європейське майбутнє України.











четвер, 13 лютого 2020 р.

Афганістан: біль, память...



          В переддень 31-ї річниці виведення військ з Афганістану в центральній міській бібліотеці відбулася година пам’яті «Афганістан − мій біль, моя пекуча пам’ять».
          На захід були запрошені ветерани афганської війни: Віктор Рудий, Сергій Копитов, Олександр Гнатюк, Віктор Назарчук, які ділилися спогадами про виконання військового обов’язку, бойових побратимів, відношення корінного населення до наших воїнів,  декламували вірші, співали пісень.
          Не стримуючи сліз, учасники заходу − члени клубу «Водограй», підтримували воїнів оплесками.
          Пісню «Пам’ять» у виконанні Віктора Рудого зал слухав стоячи, вшановуючи пам’ять загиблих воїнів.
  Солісти аматорського вокального ансамблю  «Герць» − студенти ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей», подарували присутнім віночок патріотичних пісень.
          Віктор Бількевич і Микола Боровик  порадували ветеранів своїм співом.
          Завершився захід бравим маршем та бурхливими оплесками.
                              








середа, 12 лютого 2020 р.

І вдень, і вночі з Україною в серці



        11 лютого у центральній міській бібліотеці відбулася зустріч воїнів АТО/ООС та волонтерів із студентами агробіотехнологічного факультету БНАУ.

        Волонтер, викладач університету Олександр Яковенко розповів про поїздки на передову, діяльність Білоцерківської волонтерської групи, як  студенти і  викладачі БНАУ збирають та пакують допомогу бійцям, велику  роботу учасниць волонтерської групи «Шалені бджілки». Слухаючи розповідь Олександра Миколайовича, дивуєшся звідки в цього красивого і шляхетного чоловіка береться стільки сил і бажання  окрім основної роботи опікуватися  воїнами, вирішувати проблеми звільнених в запас.

         Розповідь Олександра Миколайовича супроводжувалася відео презентацією, в якій присутні впізнали себе і своїх  друзів.

         Євдокія Мустєцова розповіла про роботу групи «Шалені бджілки»,  учасниці якої плетуть маскувальні сітки, в’яжуть кікімори, шкарпетки, готують смаколики для бійців. Особливо вразила історія  84-річної бабусі Ані, яка всі ці роки в’язала шкарпетки і писала воякам листи, а поламавши руку, дуже переймалася,   що деякий час не зможе цього робити.

         Вразили студентів і розповіді мужніх бійців Української Добровольчої Армії  Максима Дем’яненка і Сергія Стукалова, які набувши військового досвіду на війні, сьогодні є тренерами загону територіальної оборони, допомагають цивільному населенню підготуватися до оборони, бо вважають,  що чим більше людей  знає як вести себе на війні, тим легше буде захистити свою країну.

         Сергій Бондар, студент БНАУ, артилерист 72-ї ОМБР, батько трьох малолітніх дітей у 2014 році добровольцем пішов на фронт щоб  захистити свою Батьківщину і  зупинити ворога.

          Майор Білоцерківського зенітно-ракетного полку Олександр Брушківський розповів про бойовий шлях полку, безстрашність і професіоналізм бійців.
    






пʼятниця, 7 лютого 2020 р.

В здоровому тілі здоровий дух!



      Сьогодні здоровий спосіб життя це не просто данина моді, це  бажання людей різних поколінь зберегти молодість і здоров᾿я, адже в здоровому тілі здоровий дух!
6 лютого у читальній залі   центральної міської бібліотеки відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Все про спорт».
Провідний бібліотекар Маргарита Зубкова познайомила читачів з книгами про захоплюючий світ спорту,  спортивних кумирів,  можливості самовдосконалення за допомогою спорту.
Особливу увагу Маргарита Вікторівна звернула на  книгу Івана Куроченка та Ігора Малинського «Спортивна легенда ХХ століття»  про нашого земляка, Почесного громадянина Білої Церкви, члена Золотого фонду міста, триразового Олімпійського чемпіона, семиразового чемпіона світу,  триразового чемпіона Європи з вільної боротьби Олександра Медведя.
Щоб більше дізнатися про спортивні досягнення наших земляків і співвітчизників, бібліотекарка  порадила читачам частіше звертатися до періодичних видань спортивної тематики: «Український футбол», «Спортивна газета», «Команда» та місцевих газет «Замкова гора» і «Копейка», які зберігаються у фондах бібліотеки.