пʼятниця, 30 травня 2014 р.

З Днем захисту дітей вітаємо!


Коли у небі сонечко сміється,
 А в полі, лузі квіти розцвітають,
 Тоді нас усіх з цим прекрасним святом –
Днем захисту дітей завжди вітають.


Дорогі юні друзі! У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято День захисту дітей.
        Дитинство це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій.
         Любі діти! Ви майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. 
  Тож наполегливо оволодівайте знаннями, творчо мисліть, розвивайте свої здібності, щоб стати гідними громадянами України. В цьому вам допоможе наша бібліотека.
  Ми, бібліотекарі, і батьки, які дали вам життя,  і Батьківщина, будемо пишатися вами. Віримо, що ви знайдете своє покликання у житті, той єдиний вірний шляхЗичимо вам, хлопчики та дівчатка, міцного здоров’я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку разом з книгою під час літніх канікул! 
                                                                                                     




Білявки в бібліотеці

    
Я волію не засмагати, мені набагато приємніше бути "суцільною" білявкою”                                                                                                 Мерилін Монро
     Всесвітній день блондинок, що відзначається сьогодні, можна назвати найсвітлішим, в буквальному сенсі слова, святом.          
    Його поява назрівала протягом усього ХХ століття, адже в цей час найвідомішими жінками  були блондинки. Сьогодні,  відзначаючи своє свято, вони гордо заявляють про те, як легко і невимушено можуть вирішувати проблеми, які ставлять у глухий кут інших. Вважається, що блондинки надзвичайно багато уваги приділяють своїй зовнішності. Варто зазначити, що ці любительки гламуру виправдовують свої старання, оскільки, будучи втіленням істинно жіночої логіки, підкорюють серця мільйонів чоловіків, не залишаючи шансів брюнеткам або шатенкам.
    Блондинки - світлі голови нашої сучасності. Їм не позичати розуму і винахідливості, це дозволяє їм досягати бажаного, не витрачаючи  особливих зусиль.    
Про білявок існує багато жартів, анекдотів ... В сучасному суспільстві склалося безліч стереотипів, пов'язаних з їх розумовими здібностями.  Проте білявки нашої бібліотеки ламають усі ці твердження! Адже наші колеги-блондинки -  розумні, ерудовані, талановиті, а до того - ще й веселі, добрі та щирі ... Кожна з них - фахівець своєї справи! Завітайте до нашої бібліотеки і переконайтеся в цьому! 
                                  


                                                                 Наталія Біляєва, бібліотекар


середа, 28 травня 2014 р.

Мистецтво, що дарує радість

     Скільки радощів та задоволення ми отримуємо, коли нам дарують подарунки. Та особливо приємно, якщо  вони ручної роботи, адже  в них вкладено частинку душі автора.  Вміння і фантазія майстрів не знають меж.
       Таким умільцем є Олена Володимирівна Федорова, керівник клубу “Імідж”, що діє при ДНЗ “Міцва - 613”.  
         Пані Олену давно зацікавила авторська лялька, але ніяк не наважувалася приступити до її виготовлення. Здавалося, що це не так легко, як виглядає на перший погляд. Автор має бути художником і кравцем, перукарем і дизайнером, стилістом і скульптором. Треба розбиратися в кольорознавстві, психології, матеріалах.  


Спробувала зробити сама, і як виявилося – не так вже й складно. Перша лялька вийшла кумедна, друга - краща, а третя – суперова. Наразі – прекрасні роботи, на які є замовники.

Ось тоді майстриня вирішила поділитися своїм вмінням із ученицями ДНЗ “Міцва - 613”, щоб і вони спробували себе в цьому ремеслі. Дівчаткам ця ідея дуже сподобалась і робота закипіла. Що з цього вийшло – ви можете побачити,  відвідавши виставку робіт юних майстринь “Країна ляльок”, що експонується в нашій бібліотеці.

 

 
"Нитка и иголка, носочек - капрон,
И ещё нам нужен будет синтепон.
Наполним носочек, форму создадим,
А затем оденем и имя дадим", - 

так  у віршованій формі описує технологію виготовлення авторської ляльки  сама Олена Володимирівна.



               Наталія Біляєва, бібліотекар

четвер, 22 травня 2014 р.

Смарагдові дива України ( 24 травня Європейський день парків )



Цей парк завжди чекає на людей,
Стоїш, мовчиш. По-справжньому   щасливий,
Коли обійме затишком алей
Чи прихистить від весняної зливи…
                   
                      Наталка Янушевич

     Людство створило багато шедеврів садово-паркового та ландшафтного мистецтва – це цілий світ зі своєю символікою, філософією, історією, особливостями. Вчені ще й досі сперечаються, де й коли було закладено легендарні сади Семіраміди, одне із семи чудес світу. Були там східчасті тераси, де шумів пальмовий гай і стояли стрункі кипариси, а між ними співали водограї й виблискували проти сонця срібні вази з лілеями та яскравими зірочками анемон. Посередені можемо уявити собі альтанку, облицьовану різнокольоровими кахлями – "Дім радості й краси", в якому слухає мелодію флейт і вірші поетів сама Семіраміда…

середа, 21 травня 2014 р.

Сила м'якого знака



  Напередодні традиційного свята  слов’янської писемності та культури, що  відзначається 
24 травня, пропонуємо познайомитись з унікальною книгою з фонду нашої бібліотеки. Вона має назву "Сила м’якого знака або Повернення Руської Правди»", видана у 2012 році під загальною редакцією Лариси Івшиної у черговій серії "Бібліотека газети "День".

  Це книга про глибину і могутність нашого історичного коріння, про те, як минуле нашого народу намагалися привласнити і як воно не піддавалося. Як державотворчий, культурний і духовний спадок  Київської Русі  перекроювали спочатку Російська імперія, а згодом – Радянський Союз. І як ці спроби повторюються сьогодні, вже на нових рівнях.

     Для багатьох "Сила м’якого знака…" означатиме відкриття, тому що це книга, яка бореться із стереотипами щодо походження нашої мови, Церкви, держави як такої.

     Усі вміщені в ній матеріали написані не лише високопрофесійними авторами, але й щирими патріотами України, серед яких Оксана Пахльовська, Петро Кралюк, Олександр Палій, Ігор Сюндуков.

           Хоча назви багатьох статей  мають форму запитань, як от "Чи є росіяни слов’янами ?", "Українці : звідки ми й наша мова?", "Мазепа – архітектор європейської України?", насправді дають аргументовані, історично підтверджені відповіді на них, а винесений у заголовок "м’який знак" виступає символом нашої  ідентичності.

          Сьогодні, в тяжкі часи драматичних змін у нашій державі, коли, здається, водночас перестали працювати усі віковічні закони історії, моралі, духовності, етики, саме такі книги мають стати настольними для кожного мислячого українця. Все, що в них написано, дає можливість і надію цілій нації зберегти  шляхетність і силу духу.

                                                        Н. Семененко

пʼятниця, 16 травня 2014 р.

18 мая - День памяти Великомученицы Ирины



       Святая Ирина жила во второй половине I века и была дочерью Ликиния, правителя города Магеддона в Македонии. Еще в юности Ирина поняла суетность язычества и уверовала во Христа.                          Согласно преданию, ее крестил апостол Тимофей, ученик апостола Павла. Желая посвятить свою жизнь Богу, святая Ирина отказалась от замужества. Познавая все глубже христианскую веру, святая Ирина стала убеждать и родителей стать христианами.         Ликиний, отец Ирины сначала благосклонно внимавший ее словам, потом вознегодовал на нее, и когда она отказалась поклониться идолам, бросил ее под ноги диким лошадям. Не коснувшись мученицы, лошади бросились на Ликиния и задавили его до смерти. Когда по молитве святой он возвращен был к жизни, то уверовал во Христа сам и все его семейство, а с ним уверовало более 3000 человек.                     
      После этого святая Ирина стала смело проповедовать Христа среди жителей Македонии, за что много раз подвергалась унижениям и страданиям.                                                   
Память святой Ирины очень чтилась в древней Византии. В Царьграде в память святой Ирины было построено несколько великолепных храмов.

Имя Ирина (Орина, Арина) произошло от греческих слов, которые в переводе обозначают "мир", "покой".

Ирина - черты характера:


Ирина – простое, радостное, нежное и женственное имя. Женщины, носящие его, отличаются восприимчивостью, активностью и интеллектуальностью.

Ирина не сентиментальна, у неё жёсткий характер. При этом легко находит общий язык с окружающими, ведёт себя расковано в незнакомой компании. Ирина резка и пряма в высказываниях и суждениях, она хорошая, а правильнее сказать, изобретательная хозяйка.



Ирина - известные люди, носившие это имя:

 


Имеют это благородное имя такие знаменитости как Билык, Аллегрова, Слуцкая, Хакамада, Алфёрова, Мирошниченко, Селезнёва, Роднина, Понаровская.









В этот день родились:


Омар ХАЙЯМ (1048-4.12.1131), персидский и таджикский поэт, математик, философ. Его рубаи (четверостишья) пользуются всемирной популярностью.

Питер БРЕЙГЕЛЬ старший (1525), фламандский художник.

Джозеф БАТЛЕР (1692), английский философ.

Сулейман СТАЛЬСКИЙ (1869-23.11.1937), лезгинский поэт.

Бертран РАССЕЛ (1872-2.2.1970), английский философ, математик, логик, общественный деятель.

Елена Фабиановна ГНЕСИНА (1874-1967), пианистка-педагог, заслуженный деятель искусств России, основательница, а затем директор Института им. Гнесиных.

Вальтер ГРОПИУС (1883-5.07.1969), немецкий архитектор, дизайнер и теоретик архитектуры.

Маргот ФОНТЕЙН (1919-21.02.1991),  английская балерина. 

                               Поздравляем  коллег Ирин с Днём ангела!

                                                                     Л. Маркеева, библиотекарь



 


четвер, 15 травня 2014 р.

Музейна Шевченкіана



 Мов на небі висить святий Київ наш великий,
  Святим дивом сяють храми божі, ніби з самим
            Богом розмовляють…    

                   Т. Шевченко                    




        В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує все людство. До них належить ім'я великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Незгасну пам'ять про нього увіковічнюють не лише його поетична і прозова спадщина, доробок художника, але й місця, де він перебував.
10 листопада 1928 року літературно-меморіальний Будинок-музей Тараса Шевченка в Києві урочисто відкрився для відвідувачів і вже 85 років розповідає про життя і творчість письменника. Тут особливий світ, куди потрапляєш після галасливих вулиць міста. В музеї все збереглося практично таким, як було навесні 1846 року, коли в цьому будиночку до арешту за справою Кирило-Мефодіївського товариства мешкав Шевченко.
 Великий інтерес викликають у відвідувачів кімната, в якій жив Тарас Шевченко, та його майстерня. Особливу увагу в ній привертає робочий стіл поета, на якому представлені унікальні експонати – особисті речі : ручка, перо, чорнильниця, люлька, вирізьблена з слонової кістки й оздоблена сріблом, літній костюм.                                                  
 Серед експозицій представлено багато раритетів, яких торкалася рука поета. Велику цінність має і сам будинок, зведений 1835 року на Козячому болоті (так тоді називалась ця місцевість).
 При ньому є сад –  єдиний, що зберігся в центрі міста, ідея  створення якого  належить архітектору В.Г. Кривецькому.
 Інтер'єр музею відтворює типову міщанську оселю із тогочасними меблями та предметами побуту, на стінах висять картини Тараса Шевченка, стародавні літографії із видами Києва.   
До будинку-музею приходять кияни і гості столиці, щоб почути про свого улюбленого поета та надихнутися поетичною атмосферою Києва ХІХ століття.

                                                      Валентина Самардак                                      

Європейські традиції української культури


Українська культура завжди відчувала на собі вплив як Заходу так і Сходу, що неминуче ставило її в положення посередника між такими глибоко різними світами. При цьому українці здавна віддавали перевагу Західній Європі, її цивілізаційним і культурним традиціям. Найвагоміші надбання європейського духу знайшли оригінальне втілення в історії української культури.
    Яскравим прикладом цього є діяльність нашого видатного земляка, гетьмана і будівничого України  Івана Мазепи. Він був високоосвіченою людиною, досконало володів іноземними мовами, вправно віршував. Його шляхетний вплив помітний в усіх сферах  духовної та матеріальної культури – літературі, театрі, музиці, науці, освіті, вихованні, будівництві, архітектурі, друкарстві, промислах.
    Досягнувши в ХVII столітті, за часів гетьмана Мазепи, своїх найдосконаліших форм,  українська козацька культура не тільки ні в чому не поступалась іншим європейським національним культурам, а й викликала подив і захоплення в усьому світі. Між  Україною та іншими  країнами Європи  були налагоджені широкі культурні зв’язки. Як і в Києво-Руську добу, Україна стала форпостом європейської культури.
   Незвичайною є також доля літературної спадщини Івана Мазепи. Навіть нечисленні його твори, що збереглися до наших часів, вказують на те, що він був непересічним і талановитим митцем, який легко і впевнено орудував багатими засобами барокової поетики і збагатив історію українського письменства цікавою сторінкою.
     Його ж  “Дума ілі Пісня” ще раз підтверджує, що характеру українців притаманні властиві  всім європейцям волелюбність і відраза до будь-яких проявів тиранії, визнання недоторканості прав особи, захист її честі та гідності, відстоювання священного права своєї країни на волю та незалежність . Це основополагаючі культурні традиції, які український народ зумів зберегти та пронести через століття.
                    
Гей, Панове Єнерали,
Чому ж єсьте так оспали?
І ви, Панство Полковники, Без жадної політики Озмітеся всі за руки,
Не допустіть гіркой муки Матці своїй більш терпіти!
Нуте врагів, нуте бити!
Самопали набивайте,
Острих шабель                    здобувайте,
А за віру хоч умріте
І вольностей бороніте,
Нехай вічна буде слава,
Же през шаблю маєм права!
                        
(переспів Володимира Іванціва)

         
 Н.Семененко

понеділок, 12 травня 2014 р.

“Любов – наснага, любов – журба” (український жіночий роман)




                                              

Кохати – нові землі відкривати,
      Нюанси свіжі і відтінки нові.
Кохати – це щомиті дивуватись,
Це – задихатись з подиву – любові.

Іван Драч




                                                 Кохання керує світом і руйнує долі людей. Кохати – нелегка справа. Бо доведеться доторкнутися до великої таємниці. Але воно того варте! Бо справжнє кохання – безсмертне! Кожен по-своєму йде до кохання. Можна зустрітися з ним на вулиці, або в галасливому застіллі.


                  Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
                  Лиш приходить подібне кохання.
                  В день такий розцвітає весна на землі
                  І земля убирається зрання…
                                       
                                                                                Володимир Сюсюра

      

   Для вас – дивовижні історії кохання і заборонені почуття. Драматичність сюжету когось захопить у полон, когось примусить здивуватися. Будьте певні, що на вас чекає головний подарунок – дотик до таємниці на ім’я Жінка.
     Ваші улюблені автори: Евгенія Кононенко, Наталія Коробко, Галина Вдовиченко, Ганна Медвідь, Ірен Розбудько, Вікторія Гранецька, Лариса Денисенко...


        



 
  

        Любов – лише тобі. А це її уламки,
         Ще через край вино! В повітря квіт дерев!
         Це щастя, що росте в тісних обіймах рамки.
         Закритої души і рамку цю дере!

                                     Олена Теліга





         
         
       1. Белімова Т. Київ. ua : роман / Тетяна Белімова. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2013. – 256 с.
        2. Вдовиченко Г. Інші півяблука : роман / Галина Вдовиченко. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2013. – 256 с.
      3. Гранецька В. Мантра-омана : роман / Вікторія Гранецька. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2011. – 240 с.
      4.Гурницька Н. Мелодія кави у тональності кардамону : роман / Наталія Гурницька. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2013. – 400с. : іл.
       5. Доляк Н. Гастарбайтерки : роман / Наталка Доляк. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2012. – 256с. : іл.
         6. Ігнатова Н. Миттєвості буття : роман / Ната Ігнатова. – Донецьк : ЦСО, 2012. – 352 с.
      7. Иванцова М.  Живые книги : роман / Мила Иванцова. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2013. – 320 с.
       8. Кононенко Є. Російський сюжет : роман / Євгенія Кононенко. – Л. : Кальварія, 2012. – 128 с.
    9. Корній Д. Зворотний бік темряви : роман / Дара Корній. - Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2013. – 320 с. : іл.
   10. Роздобудько І. ЛСД. Ліцей слухняних дружин : роман / Ірен Роздобудько. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2013. – 320 с. : іл.
      11. Сняданко Н. Фрау Мюллер не налаштована платити більше : роман / Наталка Сняданко. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 304 с.

                                                                        
                                                                        Далі буде..... 
                                                                       Людмила Маркєєва, бібліотекар